Szkoła Podstawowa im. Ojca Św. Jana Pawła II w Mietkowie

ul. Kolejowa 28c,  55-081 Mietków

Tel: 71 316-82-63  spmietkow@interia.pl

SZKOŁA

Szkoła Podstawowa w Mietkowie została założona w styczniu 1946 roku. Jest placówką samorządową, jej organem prowadzącym jest Urząd Gminy, a bezpośrednim zwierzchnikiem Wójt Gminy Mietków.

Szkoła funkcjonuje w środowisku wiejskim. Rodzice posiadają swój organ reprezentujący interesy dzieci - Komitet Rodzicielski. Komitet Rodzicielski aktywnie działa wspomagając szkołę zarówno programowo jak i finansowo ze środków wypracowanych i ze składek rodziców.

Dzieci dowożone są do szkoły z 14 miejscowości. Dowożenie i odwożenie dzieci komplikuje prowadzenie przez szkołę jej działalności pozalekcyjnej, gdyż 80% uczniów związanych jest godzinami odjazdów autobusów szkolnych. Dzieci dowożone są z następujących miejscowości: Borzygniew, Chwałów, Domanice, Kamionna, Maniów, Maniów Wielki, Milin, Piława, Proszkowice, Stróża Dolna, Stróża Górna, Ujów, Wawrzeńczyce. Do szkoły uczęszcza 216 uczniów.

Większość grona pedagogicznego mieszka w naszej gminie, część nauczycieli to absolwenci szkoły. Taka sytuacja sprzyja dogłębnej znajomości środowiska, uczniów i ich rodzin.